Opel 2.2 Direct EA regulator ciśnienia paliwa
search
  • Opel 2.2 Direct EA regulator ciśnienia paliwa
  • Opel 2.2 Direct EA regulator ciśnienia paliwa
  • Opel 2.2 Direct EA regulator ciśnienia paliwa
  • Opel 2.2 Direct EA regulator ciśnienia paliwa
  • Opel 2.2 Direct EA regulator ciśnienia paliwa

Opel 2.2 Direct EA regulator ciśnienia paliwa

145,00 €
Brutto
Ilość

Nowy regulator ciśnienia paliwa F5R Team do silników Opel 2.2 Direct Z22YH.

Jest to zamiennik regulatorów GM 24404015, GM 95507060, GM 55575441

Regulatory F5R Team (UE116112EA/EAF) zostały wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów zapewniających długotrwałą i bezawaryjną pracę. Zawory regulatorów zostały wykonane z węglika wolframu trzykrotnie twardszego niż oryginalne zawory stalowe.

Jak widać na załączonych zdjęciach, regulatory w wersji EA nie posiada wbudowanego filtra na wlocie, a filtr zewnętrzny wciskany w gniazdo pod regulatorem, Taki układ jest równoważny z regulatorami z wbudowanym filtrem, a filtr można wyciągnąć, wyczyścić lub wymienić gdyby zaszła taka potrzeba

Regulatory ciśnienia paliwa mogą być dostępne w różnych kolorach w zależności od bieżącego procesu PVD. 

W opakowaniu z regulatorem znajduje się oprócz filtra, zapasowy mały o-ring regulatora.

Zainstalowany regulator

Odczyt ciśnienia paliwa

Odczyt PWM regulatora

Najczęstsze pytania i odpowiedzi:

- czy regulatory F5R pasują do silnika Z22YH ? TAK, są produkowane do tego silnika i pasują

- czy jeśli zapali się kluczyk na desce muszę wymienić regulator ? NIE, najpierw wymagane jest ustalenie przyczyn błędu

- czy jeśli mam błąd P1191 muszę wymienić regulator ? NIE, najpierw należy sprawdzić rok produkcji regulatora, to ostanie 2 liczby w trzecim rządzie, należy wymieć koniecznie regulatory starsze niż 2009 (dokładnie 246 09, czyli 246 dzień 2009 roku). 

- czy jeśli regulator jest z 2011 roku lub nowszy muszę go wymienić ? NIE, takie regulatory w przypadku zużycia mogą powodować tylko i wyłącznie jeden objaw, zapalanie się kluczyka na biegu jałowym, jeśli utrzymamy obroty np. 1500-2000, kluczyk się nie zapali.

- czy muszę wymienić regulator jeśli kluczyk zapala się tylko na biegu jałowym a podczas jazdy nie ? TAK, jest duże prawdopodobieństwo zużycia się zaworu regulatora, ale należy wcześniej wykluczyć inne przyczyny, m.in niskie ciśnienie pompy wstępnej czy uszkodzone o-ringi regulatora

- czy regulator może uszkodzić pompę ? TAK, regulator może trwale przeciążać pompę co prowadzi do jej uszkodzenia, ale tylko w przypadku regulatorów wyprodukowanych przed 2009 (do oznaczenia 266 09). Dla pewności należy używać regulatorów z drugiej akcji serwisowej czyli od 2011 roku. W pełni sprawne pompy nie powinny ulec uszkodzeniu nawet w przypadku całkowitej awarii regulatora ponieważ w pompie jest zawór bezpieczeństwa.

- czym różnią się regulatory EAF i EA ? Obydwa regulatory są takie same a różnica dotyczy położenia filtra na wlocie regulatora. Wersja EAF ma filtr wbudowany jak regulatory GM, a wersja EA ma filtr zewnętrzny umieszczony pod regulatorem. Filtr taki można w każdej chwili wyjąć, wyczyścić lub wymienić. Wersja z wbudowanym filtrem nie daje takich możliwości. 

- dlaczego w pompach membranowych pękają membrany ? ponieważ są stare i zużyte. Poza tym konstrukcja pompy nie jest to do końca przemyślana, pompy membranowe stosowane są do ciśnień rzędu 1000PSI czyli 69 bar (poza zastosowaniami przemysłowymi), na wyższe ciśnienia stosowane są pompy tłokowe. W przypadku Z22YH maksymalne ciśnienie robocze wynosi 110 bar.

- skąd wziąć nowe oryginalne membrany ? należy kupić nowa pompę, rozebrać na części i będziemy mieli nowe membrany. Innej możliwości nie ma.

 

 

Instrukcja instalacji

🔥 Wszelkie prace przy układzie wtryskowym można wykonywać wyłącznie na zimnym silniku 🔥

Przed montażem regulatora ciśnienia w szynę należy zanurzyć główkę regulatora w oleju silnikowym. Regulator ciśnienia musi wskoczyć w gniazdo pod naciskiem palca. Jest to warunek prawidłowego ułożenia oringów i szczelności układu.

Procedura adaptacyjna
Po uruchomieniu silnika należy pozostawić go na biegu jałowym do momentu włączenia wentylatora chłodnicy. Podczas rozgrzewania należy zwiększać od czasu do czasu prędkość obrotową silnika. Należy poczekać aż wentylator chłodnicy się włączy i wyłączy. Wtedy można wyłączyć silnik.
W przypadku problemów należy podłączyć urządzenie diagnostyczne i sprawdzić parametry pracy. Jeżeli pod obciążeniem ciśnienie spadnie, należy sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia.

Montaż części musi być w pełni zgodny z procedurą serwisową producenta. Nie odpowiadamy za nieprofesjonalny montaż.