Renault 2.0 IDE czujnik ciśnienia paliwa
search
  • Renault 2.0 IDE czujnik ciśnienia paliwa
  • Renault 2.0 IDE czujnik ciśnienia paliwa

Renault 2.0 IDE czujnik ciśnienia paliwa

73,17 €

 

Ilość

Nowy czujnik ciśnienia paliwa od F5R Team. Zamiennik dla 7700113205.

Jest to czujnik indukcyjny nowej generacji, dzięki czemu jest trwalszy niż oryginalny czujnik piezoelektryczny.

Czujnik jest uszczelniony na stożku w dolnej części szyny paliwowej, a nie jak oryginalny czujnik na pierścieniu uszczelniającym.

Czujnik posiada inne podłączenie niż czujnik oryginalny i wymaga zastosowania adaptera przyłączeniowego (w zestawie) lub zmiany kolejności przewodów we wtyczce

Odczyt napięcia czujnika ciśnienia . 

 

 

Instrukcja montażu

🔥 Wszelkie prace przy układzie wtryskowym można prowadzić wyłącznie na zimnym silniku 🔥

Czujnik F5R jest uszczelniony na stożku, a nie jak oryginalny na o-ringu. Po dokręceniu pozostaje między listwą a czujnikiem szczelina ok. 2mm.
Moment dokręcenia wynosi 8 Nm. W razie konieczności odkręcić czujnik i dokręcić ponownie w celu uszczelnienia na stożku czujnika w gnieździe listwy.

Do podłączenia proszę użyć adaptera będącego w zestawie lub zmienić kolejność przewodów we wtyczce czujnika zgodnie z adapterem. Po uruchomieniu silnika należy sprawdzić czy nie ma wycieków paliwa.

W przypadku nieprawidłowej pracy (błąd DF424 i ograniczenia obrotów do 3000) konieczna jest diagnostyka układu paliwowego urządzeniem Clip. Należy w pierwszej kolejności dokonać resetu sterownika silnika, wartość przyuczona korekcji PR485 (dla Megane jest to PR103) musi po resecie wynosić 0. Następnie uruchomić silnik i sprawdzić błędy. W przypadku pojawienia się ponownie błędu DF424 2.DEF (niespójność danych) konieczne jest sprawdzenie wydajności pompy wysokiego ciśnienia oraz sprawności regulatora ciśnienia. Dopuszczalna wartość parametru PR485 musi mieścić się w zakresie od -6% do +6%, po przekroczeniu dopuszczalnego zakresu wystąpi ponownie DF242 2.DEF.